top of page

פיתוח קול

מלמדת  פיתוח  קול  משנת 2009 ובשנים  האחרונות  מפיקה  שירה  באולפן  ומלווה  זמרים  לקראת  הופעה  והקלטות.  מה  שמנחה  אותי  הוא  ראייה  רחבה  ועמוקה  של  כל  תלמיד  וזמר  שמגיע  אלי,  היכולת  לראות  את  הפוטנציאל  וללכת  ביחד  לשם.  מוזיקה  היא  המפגש  בין  הרוח  לקרקע,  בין  הנשמה  לאישיות  ולדפוסים.  מאמינה  שבשיעורים  יש  נקודה  אנרגטית  חזקה  שיכולה  לשנות  את  החיים.  וזה  נשמע  מאוד  רוחני  אבל  הדברים  הם  מאוד  בתכלס.

כיוונון  השמיעה

משתפת  כאן  תרגיל  שהמצאתי  שבנוי  על  זה  ששמיעה  זה  בדרך  כלל  עניין  של  קשב  וריכוז.  לכן  גם  זייפנים  גדולים  יכולים  להתאמן  ולקלוע  לצליל.​

הפקת שירה

מעין מדר

ליאורה גונזלס

זוהר רגב

הגעתי לסמדר כדי ללמוד לשיר נכון, לא תיארתי לעצמי שמהרגע שאגיע אליה אלמד כל כך.

סמדר לימדה אותי לפתוח את הפה ולהוציא את הקול שלי החוצה. מעולם לא חשבתי שאני מסוגלת לשיר, ומעולם לא העזתי לשיר בפני אנשים. בשיעורים קיבלתי ביטחון בשירה. נהנתי מאוד מהאווירה הטובה והקלילה, תמיד בחיוך ובכיף ובצחוק.

סמדר לימדה אותי לא רק איך לשיר, היא גם לימדה אותי לנגן אקורדים על הפסנתר כדי שאוכל ללוות את עצמי ועזרה לי עם שירים שכתבתי ונתקעתי בהם, אבל הכי חשוב היא לימדה אותי להאמין בעצמי וביכולות שלי ועודדה אותי להמשיך הלאה ולחלום ולהגשים.

לא הרבה אחרי אחרי שהתחלתי בלימוד איתה, החלטתי לגשת למבחנים ללימודי מוזיקולוגיה בבר אילן, סמדר נרתמה ללמד אותי את כל החומר- החל מפיתוח שמיעה וסולפג' ועד לתיאוריה.. וכל זה מאפס ובזמן כלכך קצר. בזכותה צלחתי את המבחן. 

היום אני סטודנטית שנה ג' לתואר ראשון במוזיקולוגיה עם תעודת הוראה, יש לי הרכב משלי ואנחנו מופיעים עם שירים מקוריים שלי.. ואין לי ספק שאם לא הייתי מגיעה למורה כמו סמדר, לא הייתי מגיעה למקום הזה ובטח לא בקצב הזה.

אני חושבת שמה שהופך את סמדר למורה כלכך טובה זה היכולת שלה לזהות מתי להתעקש ומתי לשחרר, האינטיליגנציה הרגשית והרגישות שלה.. היא פשוט העבירה אותי תהליך מטורף מבלי ששמתי לב בכלל וכלכך מהר!

ממליצה לכל אחד שרוצה ללמוד לשיר לכיף, לעבור תהליך אישי ולצאת לאור- להגיע לסמדר ופשוט להתמסר ולהנות!

.​

ניר אשכנזי (שאזאמאט)

הגעתי לשיעור ראשון עם סמדר והסברתי לה שאני בכלל עושה ראפ וכל השיט הזה לא קשור אליי ובטח בקרוב אעזוב. עברה שנה ואני עדיין מגיע בדילוגים קלילים לשיעורים. באים, עושים מסאז' למיתרים ומקבלים פסיכולוגית על הדרך וים של צחוקים על חשבון הבית. 

תלמידים מספרים

זוהר רגב

שאול פכטר

השיעורים עם סמדר בשבילי הם מרחב יצירתי אינסופי מלא בצחוק, עומק, דמיון וחיבור ללב. מעבר לחיזוק ואימון הקול דרך תרגילים שונים, סמדר בצורה כל כך עדינה ומדויקת מכוונת אותי תמיד למה שמתאים לי, לאיך יהיה נכון לי להשתמש בקול שלי ולאילו אפשרויות זמינות לי. בכל שיעור יש בשבילי לפחות רגע אחד של "וואו!" מלווה בהשתאות ממה שהוצאתי מעצמי. כל שיעור עם סמדר מרגיש כמו לצאת לטיול קטן שאי-אפשר לדעת מה יקרה בו אבל תמיד יש בו התרגשות ושמחה. השילוב שנוצר בשיעורים עם סמדר בין רצינות ודיוק לבין יצירתיות, זרימה וההשתוללות הופך את השיעורים עבורי לחוויה ממלאת, מעצימה, משחררת ומרפאת. בסוף כל שיעור אני יוצא מחוזק ומלא בהשראה לבטא את עצמי

bottom of page